Panasonic ERJ6GEYJ163V
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ6GEYJ163V.
Newark
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet6 páginasHace 7 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
JRH Electronics
TME
Burklin Elektronik
Farnell
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Componentes relacionados
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 16000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 15K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-0716KL
Res Thick Film 0805 16K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ6GEYJ163V suministradas por sus distribuidores.
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 16kOhm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 16Kohm, 7 inc
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%; 16Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6GEYJ163V
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 16000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 16000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ163V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR THICK FILM, 16KOHM, 5%, 0805; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:16kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)