Panasonic ERJ3EKF16R0V
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ3EKF16R0V.
Panasonic
Datasheet3 páginasHace 9 años
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Burklin Elektronik
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0716RL
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0716RL
Yageo GroupRC0603FR-1316RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 16ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 15 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ3EKF16R0V suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0603 16 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Precision Thick Film Chip Resistor, 16 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 16Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ3EKF16R0V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 16R, 100MW, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:16ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound