Panasonic ERJ3EKF1373V
Res Thick Film 0603 137K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ3EKF1373V.
Future Electronics
Datasheet3 páginasHace 9 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
element14 APAC
Newark
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603FR-07137KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 137kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07137KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 137000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-137K32L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 7320ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 137K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ3EKF1373V suministradas por sus distribuidores.
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 137kOhm 0.1W 1/10W
Resistor,Thick Film,Res 137 Kilohms,Pwr-Rtg 0.1 W,Tol 1%,SMT,0603,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 137000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 137000 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF1373V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 137K 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:137kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD