Panasonic ERJ2GEJ1R5X
Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ2GEJ1R5X.
Newark
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet6 páginasHace 7 años
Farnell
JRH Electronics
TME
DigiKey
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-2GEJ1R6X
Res Thick Film 0402 1.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Yageo GroupRC0402JR-071R5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.5Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.5ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-071R6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 1.6Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-071R5L
Res Thick Film 0402 1.5 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ2GEJ1R5X suministradas por sus distribuidores.
100mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1.5Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1.5ohm, 50V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 0402 1.5ohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 1.5 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
THICK FILM SMNT FIXED RESTR 0402 CASE 1.5OHM +/-5%.1W -100TO+600PPM/C
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 1R5 Taped
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.1W 1/10W 1.5Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ2GEJ1R5X - General Purpose Chip Resistors
Res, 1R5, 5%, 0.1W, Thick Film, 0402; Resistance:1.5Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-2GEJ1R5X
RESISTOR THICK FILM, 1.5OHM, 5%, 0402; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:1.5ohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +600ppm/°C; Voltage Rating:50V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)