Panasonic ERJ-U12F1800U
Res Thick Film 1812 180 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-U12F1800U.
Panasonic
Datasheet3 páginasHace 8 años
Newark
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-12YJ181U
Res Thick Film 1812 180 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-U12F1800U suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 180ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1812
Res Anti-Sulfured Thick Film 1812 180 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD 1812 1% 180ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1812 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1812 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 180OHM
Panasonic ERJU12F1800U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 180 Ohm, 750 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU12F1800U
RES, 180R, 1%, 0.75W, 1812, THICK FILM; Resistor Case Style: 1812 [4532 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: ERJU12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)