Panasonic ERJ-8GEYJ5R1V
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ5R1V.
Newark
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet5 páginasHace 17 años
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Componentes relacionados
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-075R1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 5.6 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5.6ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-8GEYJ5R1V suministradas por sus distribuidores.
Resistor;Thick Film;Res 5.1 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
ERJ Series 1206 5.1 kOhm 0.25 W ±5 % -100/ +600ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 5.1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5.1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ5R1V - General Purpose Chip Resistors
RES, 5R1, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.1ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available