Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V
Res Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 0.125W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V.
Panasonic
Datasheet0 páginasHace 0 años
Farnell
Newark
Master Electronics
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+87.54%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-076R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 6.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0805 6.2 Ohm 5% 1/8W -200ppm/°C to 400ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5.6ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6.8ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-6GEYJ6R2V suministradas por sus distribuidores.
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 6.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 6.2Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 6.2ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Chip Resistor, 6.2 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ6R2V - General Purpose Chip Resistors
RES, 6R2, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 6.2ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance To
Res, 6R2, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:6.2Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Reliability; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ6R2V