Panasonic ERJ-3EKF11R8V
Res Thick Film 0603 11.8 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-3EKF11R8V.
IHS
Datasheet8 páginasHace 5 años
Panasonic
Newark
Farnell
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603FR-0711R8L
RC Series 0603 0.1 W 11.8 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 11.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0712RL
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 12.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 12 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0712R7L
Res Thick Film 0603 12.7 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 11.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 11.5 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 11 ohm, 100 mW, - 1%, 75 V
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-3EKF11R8V suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 11.8Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 11.8 Ω, 0.1 W, ±1 %, ERJ3EKF11R8V
Precision Thick Film Chip Resistor, 11.8 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 11.8ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603, CHIP
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 11.8Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ3EKF11R8V - General Purpose Chip Resistors
Res, 11R8, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:11.8Ohm; Product Range:Erj3Ek Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3EKF11R8V