Panasonic ERJ-14BQJR62U
Thick Film Low Ohmic Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14BQJR62U
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJ-14BQJR62U.
Panasonic
Datasheet4 páginasHace 9 años
Introduction Date2001-10-03
Componentes relacionados
PanasonicERJ-14RQJR68U
Res Thick Film 1210 0.68 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14RQJR56U
ERJ Series 1210 0.56 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-14BQFR62U
Thick Film Low Ohmic Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14BQFR62U
Yageo GroupRL1210FR-070R62L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 1210 620mOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R68L
Res Thick Film 1210 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1210FR-070R56L
500mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 560mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJ-14BQJR62U suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.62ohm, 0.5568V, 5% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 620mOhm ±200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1210 0.62ohm 5% Curr Sense AEC-Q200