Panasonic ERA6AEB4420V
Res Thin Film 0805 442 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERA6AEB4420V.
IHS
Datasheet7 páginasHace 5 años
Newark
Farnell
Master Electronics
Tendencia de 3 meses:
+4.69%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Componentes relacionados
Yageo GroupRT0805BRD07470RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD07475RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 475Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 453Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB4320V
Res Thin Film 0805 432 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB4640V
Res Thin Film 0805 464 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERA6AEB4420V suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 442Ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6AEB4420V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 442Ohm 0.125W 1/8W
ERA Series 0805 442 Ohm 0.125 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
Resistor, metal film, SMD 0805 (2012), 442 Ω, 0.125 W, ±0.1 %, ERA6AEB4420V
ERA SERIES THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 442OHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 442½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 442ohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB4420V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 0805, 442R, FULL REEL; Resistance:442ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD; External Depth:1.25mm; External Length / Height:0.5mm; External Width:2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:ERA
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 442 / Tolerance (±) % = 0.1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 100 / Temperature Coefficient = ±25 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805