Panasonic ECHU1H472JX5
1206 (3216METRIC) Film Capacitor Ech-u(x) 50V 4700PF 卤5% 0.126LX0.063W 3.20MMX1.60MM
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ECHU1H472JX5.
Farnell
Datasheet2 páginasHace 10 años
Datasheet3 páginasHace 17 años
Datasheet2 páginasHace 26 años
Master Electronics
Newark
Future Electronics
Panasonic SCT
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2001-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Cornell DubilierFCP1206H472J-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECH-U1C472JX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.0047uF,5%,0805,Cut Tape
KYOCERA AVXCB018D0472JBA
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 5% (3.3 X 1.6 X 1.15mm) Stacked 125C Automotive T/R
Cornell DubilierFCP1206H472G-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
Cornell DubilierFCP0805C472J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECHU1C472GX5
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 4700pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Descripciones
Descripciones de Panasonic ECHU1H472JX5 suministradas por sus distribuidores.
ECHU(X) Series 50 V 0.0047 uF ±5 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
Capacitor,PPS Metallized,Cap 4700 pF,Tol 5%,Vol-Rtg 50 VDC,SMT,1206,Cut Tape
Cap 0.0047Uf 50Vdc Plyph 5% 3.2 X 1.6 X 0.9Mm Smd Rohs Compliant: Yes
Panasonic ECHU1H472JX5 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 50V, 0.0022µF, -55 to +125¡C, RoHS