Panasonic DK1A-L-12V-F
DK Series 10A SPST 12VDC Through Hole Miniature Single Coil Latching Power Relay
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic DK1A-L-12V-F.
Future Electronics
Datasheet6 páginasHace 16 años
Datasheet8 páginasHace 9 años
Newark
Panasonic
Electro Sonic
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes relacionados
PanasonicDK1A-12V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 12VDC 720Ohm Through Hole
PanasonicDK1A-L2-12V-F
PanasonicJQ1AP-B-12V-F
General Purpose Relay SPST-NO 125VAC 12VDC Through Hole Carton
TE Connectivity2-1419129-5
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 8A SPST-NO (18.2x10.2x14.7)mm THT Miniature Relay
TE Connectivity1461403-4
Power Relay 12VDC 8A SPST-NO(18.2mm 10.2mm 14.7mm) THT
TE Connectivity / AMP4-1393239-7
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO (29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Descripciones
Descripciones de Panasonic DK1A-L-12V-F suministradas por sus distribuidores.
AgSnO2 12V Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin Magnetic Latching Relays ROHS
Electromechanical Relay SPST-NO 10A 12VDC Through Hole
Avnet Japan
General Purpose Relay, Dk Series, Power, Latching Single Coil, Spst-No, 12 Vdc, 10 A Rohs Compliant: Yes |Panasonic DK1A-L-12V-F.
RELAY, SPST-NO, 250VAC, 30VDC, 10A; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:10A; Product Range:DK Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Latching Single Coil; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Solder; Contact Voltage VDC:30VDC; Contact Material:Silver Tin Oxide; Coil Resistance:720ohm; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Coil Current:8.3mA; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; External Depth:20mm; External Height:10mm; External Width:12.5mm; Nom Operating Power:100mW; Relay Type:Power