onsemi SMBJ8V5CA
1 Surface Mount TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE AVALANCHE (Type) Tvs Diode 14.4V 40muA 600W 150C
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi SMBJ8V5CA.
onsemi
Datasheet6 páginasHace 8 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet0 páginasHace 0 años
IHS
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Componentes relacionados
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.55V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ10CA
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 10 V, 17 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
LittelfuseSMBJ11CA
SMBJ Series 18.2 V 0.6 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ8.5CA
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 10.8V 41.7A 600W -55C~150C TJ
LittelfuseP6SMB12CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 10.2V, RoHS
Diodes Inc.SMBJ10CA-13-F
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 10.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
Descripciones
Descripciones de onsemi SMBJ8V5CA suministradas por sus distribuidores.
Diode TVS Single Bi-Dir 8.5V 600W 2-Pin DO-214AA T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 8.5V 600W Bidirectional
600 Watt Transient Voltage Suppressors
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AA
TVS BIDIRECT 600W 8.5V SMB; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:8.5V; Breakdown Voltage Range:9.44V to 10.4V; Clamping Voltage Vc Max:14.4V; Peak Pulse Current Ippm:41.7A; Diode Case Style:DO-214AA; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Breakdown Voltage:10.4V; Diode Configuration:Bidirectional; Diode Type:TVS, Bidirectional; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Package / Case:DO-214AA; Peak Pulse Power:600W; Stand-off Voltage:8.5V; Termination Type:SMD; Time Measured:5ns