onsemi NGTB25N120FL2WG
Trans IGBT Chip N-CH 1200V 50A 385000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NGTB25N120FL2WG.
IHS
Datasheet11 páginasHace 4 años
Master Electronics
Future Electronics
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.13%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-06-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
TUBE / 1200V Trench IGBT for Induction Cooking 50A COPAK-247 ;RoHS Compliant: Yes
STMicroelectronicsSTGW25M120DF3
Trench gate field-stop IGBT, M series 1200 V, 25 A low loss
International RectifierIRG7PH35UD1-EP
1200V UltraFast Discrete IGBT in a TO-247 package with Ultra-Low Vf Diode
STMicroelectronicsSTGW25H120F2
STGW25H120F2 Series 1200 V 50 A Trench Gate Field-Stop IGBT - TO-247-3
Descripciones
Descripciones de onsemi NGTB25N120FL2WG suministradas por sus distribuidores.
385W 50A 1.2kV FS(Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS
1200V/25 Fast Igbt Fsii To-247/Tube |Onsemi NGTB25N120FL2WG
Insulated Gate Bipolar Transistor, 50A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
晶体管, IGBT, 1.2KV, 50A, 175度 C, 385W;