onsemi NCV4274ADT50RKG
NCV4274A Series 400 mA 5 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator -TO-252
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCV4274ADT50RKG.
onsemi
Datasheet21 páginasHace 7 años
HQonline
JRH Electronics
IHS
Upverter
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+25.28%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2006-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
LDO Regulator, 400 mA, 40 V, 150 µA IQ 5.0 V, 4%
MC78M00 Series 500 mA 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
MC78M00 Series 0.5 A 5 V Fixed Output Surface Mount LDO Regulator - TO-252
Descripciones
Descripciones de onsemi NCV4274ADT50RKG suministradas por sus distribuidores.
NCV4274A Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Reverse Polarity Short Circuit voltage regulator linear 250mV 2.19mm 400mA -40C~150C TJ
LDO, 400MA, 5.0V, DPAK; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.5V; Input Voltage Max: 40V; Fixed Output Voltage Nom.: 5V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 400mA; Dropout Volt
LDO VOLTAGE REGULATOR, FIXED, 5V, 0.4A, TO-252-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:5.5V; Input Voltage Max:40V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; IC Case / Package:TO-252 (DPAK); No. of Pins:3Pins; MSL:- RoHS Compliant: Yes