onsemi NCP717CMX285TBG
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=120 Ohms
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP717CMX285TBG.
IHS
Datasheet17 páginasHace 10 años
Farnell
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2015-11-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, No Active Discharge
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.8V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
Texas InstrumentsLP5907UVX19/NOPB
250-mA, low-noise, high-PSRR, ultra-low-dropout voltage regulator with low IQ and enable
Texas InstrumentsTLV70212DBVT
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70218DBVT
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP717CMX285TBG suministradas por sus distribuidores.
Fixed Positive LDO Regulator, 2.85V, 0.265V Dropout, PMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 4-Pin XDFN EP T/R
IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4-XDFN
XDFN-4 Pre-ordered transistors ROHS
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 175mV 0.65mm 300mA -40C~125C TJ