onsemi NCP700BMT28TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.8 V, WDFN
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP700BMT28TBG.
IHS
Datasheet22 páginasHace 6 años
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsTLV7111333DDSET
80dB~50dB(10Hz~100kHz) 110¦ÌA Fixed 200mA 2 1.3V 2V 4.8V 5.5V 200mV@200mA 15mV 5mV SON , 750¦Ìm
Texas InstrumentsTLV7111333DDSER
Texas InstrumentsTLV70018DSET
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 85
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP700BMT28TBG suministradas por sus distribuidores.
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 6WDFN / Linear Voltage Regulator IC Output
Fixed Positive LDO Regulator, 2.8V, 0.205V Dropout, BICMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 2.8V 0.2A 6-Pin WDFN T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) voltage regulator linear 120mV 1.1mm 200mA 125C
LDO, RF, 200MA, 2.8V, 6WDFN; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 2.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 200mA; Drop
Ldo Voltage Regulator, 0.2A, 2.8V, Wdfn-6; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2.5V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; Ic Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP700BMT28TBG
LDO, RF, 200MA, 2.8V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:2.8V; Dropout Voltage Vdo:120mV; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700