onsemi NCP700BMT18TBG
LDO Regulator, 200 mA, Ultra-Low Dropout, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 1.8 V, WDFN
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP700BMT18TBG.
IHS
Datasheet22 páginasHace 6 años
onsemi
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsTLV70018DSET
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 85
Texas InstrumentsTLV70033DSER
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70033DSET
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP700BMT18TBG suministradas por sus distribuidores.
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6WDFN / Linear Voltage Regulator IC Output
Tape & Reel (TR) Surface Mount ROHS3Compliant Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) voltage regulator linear 205mV 1.1mm 200mA 125C
82dB(1kHz) 110¦ÌA fixed 200mA 1 1.8V 2.5V 1.8V 5.5V 205mV@ 200mA,190mV@ 200mA,185mV@ 200mA 5mV 4mV DFN 1.5mm*1.5mm*750¦Ìm
LDO, RF, 200MA, 1.8V, 6WDFN; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.5V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 200mA; Drop
LDO, RF, 200MA, 1.8V, 6WDFN; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:1.8V; No. of Pins:6; Output Current:310mA; Voltage Regulator Case Style:DFN; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:700