onsemi NCP152MX300300TCG
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 3.0V/3.0V, Active Discharge
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP152MX300300TCG.
IHS
Datasheet19 páginasHace 3 años
Datasheet19 páginasHace 3 años
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.2V, Active Discharge
Texas InstrumentsTLV7101828DSER
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable
Texas InstrumentsTLV7111830DSER
IC REG LIN 1.8V/3V 200MA 6WSON / Over-Current and Thermal Protection
Texas InstrumentsTLV711285285DDSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 1.5V/2.8V, Active Discharge
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.8V, Active Discharge
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP152MX300300TCG suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator Pos 3V3V 0.15A/0.15A 6-Pin XDFN EP T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2 Output, 3V1, 3V2, CMOS, PDSO6
IC REG LINEAR 3V/3V 150MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 150mV 0.45mm 150mA 150mA -40C~85C