onsemi NCP1239KD65R2G
AC DC Controller Fixed Frequency Current Mode Controller Single Flyback 7-Pin SOIC T/R
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NCP1239KD65R2G.
IHS
Datasheet29 páginasHace 2 años
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 2 days ago)
Descripciones
Descripciones de onsemi NCP1239KD65R2G suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Frequency Current Mode Controller for Flyback Converter with HV startup
Switching Controller, Current/voltage-mode, 70kHz Switching Freq-Max, PDSO7
AC to DC SwitchingConverter Flyback 65kHz T/R 7-Pin SOIC
65kHz 8.8V~35V SOP-7 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
ON SEMICONDUCTOR,NCP1239KD65R2G
PWM CONTROLLER, 65KHZ, 0.5A, SOIC-7; Input Voltage: 35V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: -; Controller IC Case Style: SOIC; No. of Pins: 7Pins; Frequency: 65kHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)