onsemi NC7SV32P5X
3.3ns@ 3V, 30pF 1 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1.1mm
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi NC7SV32P5X.
IHS
Datasheet11 páginasHace 15 años
Datasheet10 páginasHace 3 años
Upverter
TME
onsemi
Fairchild Semiconductor
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-17.62%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
Descargar
Ultra Librarian
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Malaysia
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
OR XOR 7SV86 EAR99 7SV logic gate circuit 3.3ns @ 3V 30pF 900mum 24mA 24mA 3.6V
3.5ns@ 3V,30pF 1 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70-5 , 2mm*1.25mm*1mm
3.5ns@ 5V,50pF 2 1 1 900mV 3.6V 24mA OR Gate TinyLogic ULP 24mA SC-70 , 1mm*1mm*550¦Ìm
Texas InstrumentsSN74LVC1G32DCKR
SINGLE 2-INPUT POSITIVE-OR GATE OR Gate, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, 2-Input, CMOS, PDSO5
Texas InstrumentsSN74LVC1G86DCKR
Single 2-input, 1.65-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsSN74LVC1G86DCKRG4
Descripciones
Descripciones de onsemi NC7SV32P5X suministradas por sus distribuidores.
TINYLOGIC ULP-A 2-INPUT OR GATE OR Gate, AUP/ULP/V Series, 1-Func, 2-Input, CMOS, PDSO5
OR 7SV32 EAR99 7SV logic gate circuit 3.3ns @ 3V 30pF 23g 24mA 24mA 3.6V
IC, NC7SV, SMD; Logic Type:OR; Output Current:24mA; No. of Inputs:2; Supply Voltage Range:900mV to 3.6V; Logic Case Style:SC-70; No. of Pins:5; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Base Number:732; Logic IC Base Number:7S32; Logic IC Family:SV; Logic IC Function:ULP-A 2-Input OR Gate; Output Current Max:32mA; Package / Case:SC-70; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:0.9V; Termination Type:SMD
The NC7SV32 is a single two-input OR gate from Fairchild's Ultra-Low Power (ULP-A) Series of TinyLogic®. ULP-A is ideal for applications that require extreme high speed, high drive, and low power. This product is designed for a wide low-voltage operating range (0.9V to 3.6V VCC) and applications that require more drive and speed than the TinyLogic® ULP series, but still offer best-in-class, low-power operation. The NC7SV32 is uniquely designed for optimized power and speed and is fabricated with an advanced CMOS technology to achieve high-speed operation while maintaining low CMOS power dissipation.