onsemi MC33275D-2.5R2G
MC33275 Series 300 mA 2.5 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - SOIC-8
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi MC33275D-2.5R2G.
IHS
Datasheet17 páginasHace 6 años
onsemi
Farnell
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
300 mA, Low Dropout Voltage Regulator with On/Off Control | IC REG LINEAR 3V 300MA 8SOIC
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsTPS76627D
Single Output LDO, 250mA, Fixed(2.7V), Low Quiescent Current, Power Good (PG) Output 8-SOIC
Descripciones
Descripciones de onsemi MC33275D-2.5R2G suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 2.5 V
LDO Regulator Pos 2.5V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
Linear Voltage Regulator, LDO, 300 mA, V out : 2.5 V
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 8SOIC
MC33275 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 4.9mm 300mA -40C~125C