onsemi MC33269ST-3.3T3G
MC33269 Series 800 mA ADJ Output Surface Mount LDO Voltage Regulator - SOT-223
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi MC33269ST-3.3T3G.
HQonline
Datasheet13 páginasHace 17 años
Datasheet13 páginasHace 15 años
IHS
Newark
iiiC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.29%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
3DDescargar
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
NCP1117 Series 1 A 2.5 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
Texas InstrumentsTLV1117-33IDCY
Low Drop Out (LDO) Regulator Position 3.3 Volt 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-50IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 5V 6.4V 5V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117-50CDCY
Fixed Low Dropout Voltage Regulator Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TLV1117-50CDCY.
Descripciones
Descripciones de onsemi MC33269ST-3.3T3G suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Avnet Japan
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PSSO3
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1V 1.65mm 800mA -40C~125C
VOLTAGE REGULATORS, LDO, 3.3V ADJ 800MA
IC, VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout Vol