Omron Z-15GW2A55-B5V
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 14VDC, 4mm, Screw Terminal, Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron Z-15GW2A55-B5V.
Newark
Datasheet28 páginasHace 10 años
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-13.59%
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2010-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2014-03-31
LTD Date2014-03-31
Componentes relacionados
OMRON LIMIT SWITCH, SNAP ACTION N.O./N.C. SPDT ROLLER PLUNGER SCREW 15A 500VAC 250VDC
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Cross Roller Plunger Screw 15A 500VAC Screw Mount
Snap-Action Switch 1-(1) SPDT 15A 250VAC Short Roller Lever, Screw Terminal M4 Z-15GW22-B
Honeywell11SM38
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger Screw 5A 250VAC 30VDC 1.39N Screw Mount
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 5A, 30VDC, 6mm, Screw Terminal, Short Roller Lever Actuator, Panel Mount
PanasonicAZH1021
Switch Limit N.O./N.C. SPDT Top Roller Lever Screw 5A 250VAC 250VDC 2.45N Linear Screw Mount
Descripciones
Descripciones de Omron Z-15GW2A55-B5V suministradas por sus distribuidores.
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 1.27N Screw Mount Screw
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V
General purpose basic switch, hinge roller lever, SPDT, 15 A, drip proof, screw terminals with terminal cover
Basic / Snap Action Switches BASIC SWITCH
MICROSWITCH, SPDT, 15A, 250VAC, SCREW ROHS COMPLIANT: YES