Omron LY4N-DC48
Electromechanical Relay 4PDT 10A 48VDC 1.6KOhm Socket
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron LY4N-DC48.
IHS
Datasheet16 páginasHace 23 años
Electro Sonic
Sager Electronics
DigiKey
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.37%
Cadena de suministros
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2005-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(28x41.5x42.4)mm Socket
Electromechanical Relay 4PDT 10A 48VDC 1.6KOhm Through Hole
Power Relay 48VDC 10A 4PDT(44x41.5x41.9)mm Flange
Power Relay, 4Pdt, 48Vdc, 10A, Socket Rohs Compliant: Yes |Idec RH4B-UDC48V
Schneider Electric784XDXC-24D
Electromechanical Relay 4PDT 15A 24VDC 388Ohm Plug-In
Schneider Electric784XDXM4L-120A
Power Relay Electromechanical General Purpose 120VAC 15A 4PDT Solder/Plug-In Contacts 784 Series
Descripciones
Descripciones de Omron LY4N-DC48 suministradas por sus distribuidores.
ICE CUBE RELAY, 4PDT, 48 VDC COIL VOLTAGE, 10 A CONTACT RATING
Gp Relay |Omron Industrial Automation LY4N-DC48
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V
General Purpose Relays GP RELAY
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 0.03A (Coil), 48VDC (Coil), 1500mW (Coil), 10A (Contact), 24VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount