Omron A16L-AGM-5D-2
Pushbutton Switch, DPDT, Momentary, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Omron A16L-AGM-5D-2.
IHS
Datasheet28 páginasHace 20 años
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
Componentes relacionados
Switch, Pushbutton, DPDT, (On) Off, 5A 125VAC, 24V LED, Rectangular guard, Green
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, SOLDER, IP65, LA SERIES
Pushbutton Switch, DPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPDT, Latched, 2A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Descripciones
Descripciones de Omron A16L-AGM-5D-2 suministradas por sus distribuidores.
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT MOM SQ 5V GREEN IP40 Lamp Illum
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
PUSHBUTTON, ILLUMINATED, A16 SERIES, IP40 SQGRN MOM 5VDC DPDT
Il Pb Ip40 Sqgrn Mom 5Vdc Dpdt |Omron Industrial Automation A16LAGM5D2