NKK Switches LP0125CCKW01A
Switch, P/b, DPDT, On-(on), Rnd, Bushing Mnt, Non-illum, Blk Cap W/window, 3A, 125VAC, Qc
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NKK Switches LP0125CCKW01A.
Farnell
Datasheet6 páginasHace 14 años
TME
Future Electronics
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-12.82%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
NKK SwitchesLP0125CMKW01A
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),RND, SNAP-IN MNT, NON-ILLUM, BLK CAP W/WINDOW,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW01C
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, NON-ILLUMINATED, RED CAP,3A,125VAC, QC
NKK SwitchesLP0125CMKW01F
SWITCH, P/B, DPDT, ON-(ON),ROUND, SNAP-IN MNT, NON-ILLUMINATED, GREEN CAP,3A,125VAC, QC
Descripciones
Descripciones de NKK Switches LP0125CCKW01A suministradas por sus distribuidores.
Pushbutton Switch, DPDT, On-(on), Momentary
Pushbutton Switches DPDT ON-(ON) 3A BLK BUSHING MOUNT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V
SWITCH, PUSHBUTTON, NON-ILLUMINATED, DPDT, 3A, BLACK; Product Range:LP01 Series; Panel Cutout Diameter:16mm; Contact Configuration:DPDT; Switch Operation:On-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator / Cap Colour:Bl
Switch, Pushbutton, Non-Illuminated, Dpdt, 3A, Black; Contacto, Configuración:Dpdt; Interruptor, Operación:Encendido-(Encendido); Contacto, Tensión Ac Nom:250V; Contacto, Tensión Dc Nom:30V; Contacto, Intensidad Max:3A |Nkk Switches LP0125CCKW01A
Contact Configuration = 1CO / Poles = 2 / Actuator Type = Flat Button / Switching Function = ON-(ON) / Contact Current = 3 A / Contact Voltage = 30 VDC / Contact Voltage = 125 VAC / Contact Voltage = 250 VAC / Cut Out Size (Diameter) mm = 16 / Legend = None / Termination Type = Soldering Lugs / Termination Type = Quick Connect Terminal, 2.8 x 0.5 mm / Mounting Type = Bushing / Switch Material = Glass Fibre-Reinforced Polyamide / Switch Colour = Black / Series = LP01 / Standards Met = UL 94 V-0