Nichicon URZ1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon URZ1H010MDD.
IHS
Datasheet2 páginasHace 9 años
TME
Newark
Introduction Date2005-10-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-12-31
LTD Date2017-12-31
Componentes relacionados
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG500EC31R0ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
NichiconUFG1H010MDM
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFG 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 13mA 1000h 105C Ammo
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG500ELL1R0ME11D
1uF 50V ±20% 13mA@120Hz Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descripciones
Descripciones de Nichicon URZ1H010MDD suministradas por sus distribuidores.
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
1.0UF 50V NRFND
CAPACITOR ALUM ELECT, 1UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:NICHICON - RZ Series; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:9mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm; Voltage Rating:50V ;RoHS Compliant: Yes