Nichicon LGGW6181MELZ35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon LGGW6181MELZ35.
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
United Chemi-ConEKMH451VNN181MR35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 1.381 Ohm 870mA 2000h 105°C
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (18 X 45mm) Radial 7.5mm 1090mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKMH401VNN181MQ35T
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 2000h 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAR 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descripciones
Descripciones de Nichicon LGGW6181MELZ35 suministradas por sus distribuidores.
卤20% 1.2155A@50kHz 10mm 420V 180uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Ultra Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 420 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGGW6181MELZ35
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP TH