NIC Components NCB0805A102TR040F
NCB Series 0805 1 kOhm 400 mA 0.45 DCR Surface Mount Ferrite Bead
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para NIC Components NCB0805A102TR040F.
IHS
Datasheet5 páginasHace 4 años
Verical
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descripciones
Descripciones de NIC Components NCB0805A102TR040F suministradas por sus distribuidores.
Ferrite Beads Chip 1KOhm 25% 100MHz 0.4A 0.45Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0805 T/R
Ferrite Bead Case / Package:0805 [2012 Metric]; Impedance:1kohm; DC Current Rating:400mA; Product Range:NCB Series; DC Resistance Max:450mohm; Impedance Tolerance:± 25%; Product Length:2mm; Product Width:1.25mm; Product Height:0.9mm RoHS Compliant: Yes