Nexperia BUK9M9R1-40EX
MOSFET N-CH 40V 64A LFPAK33 / N-Channel 40 V 64A (Tc) 75W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nexperia BUK9M9R1-40EX.
IHS
Datasheet13 páginasHace 9 años
NXP Semiconductors
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-11.11%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
MOSFET N-CH 40V 70A LFPAK33 / N-Channel 40 V 70A (Tc) 79W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Diodes Inc.DMTH4007LK3-13
2.6W(Ta) 20V 3V@ 250¦ÌA 29.1nC@ 10 V 1N 40V 7.3m¦¸@ 20A,10V 16.8A,70A 1.895nF@30V TO-252-3
Diodes Inc.DMTH4007LK3Q-13
Mosfet, N-Ch, 40V, 70A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DMTH4007LK3Q-13
Diodes Inc.DMTH4007SK3-13
3.1W(Ta) 20V 4V@ 250¦ÌA 41.9nC@ 10 V 1N 40V 6m¦¸@ 20A,10V 17.6A,76A 2.082nF@25V TO-252-3
Trans MOSFET N-CH 30V 13A Automotive 8-Pin TDSON EP T/R
Power MOSFET, N Channel, 30 V, 70 A, 5.3 Milliohms, LFPAK33, 8 Pins, Surface Mount
Descripciones
Descripciones de Nexperia BUK9M9R1-40EX suministradas por sus distribuidores.
N-channel 40 V, 9.1 mΩ logic level MOSFET in LFPAK33
Trans MOSFET N-CH 40V 64A Automotive AEC-Q101 8-Pin LFPAK EP T/R
MOSFET Devices; NEXPERIA; BUK9M9R1-40EX; 40 V; 64 A; 6.2 mOhm
场效应管, MOSFET, AEC-Q101, N沟道, 40V, SOT-1210;
Power Field-Effect Transistor, 64A I(D), 40V, 0.0091ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, AEC-Q101, N-CH, 40V, SOT-1210; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 64A; Drain Source Voltage Vds: 40V; On Resistance Rds(on): 0.0062ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 1.7V; Power Dissipation Pd: 75W; Transistor Case Style: SOT-1210; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Max: 175°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: AEC-Q101; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)