Nexperia 74HC240D-Q100,118
Buffer / Line Driver, Inverting, 74HC240, 2 Element, 2 V to 6 V, 20 Pins, SOIC
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nexperia 74HC240D-Q100,118.
Nexperia
Datasheet16 páginasHace 15 años
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginThailand
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Componentes relacionados
Buffer / Line Driver, Inverting, 74HCT240, 2 Element, 4.5 V to 5.5 V, 20 Pins, SOIC
Texas InstrumentsSN74AHC240NSR
Buffers & Line Drivers Octal Buffer/Driver With 3-State Outputs
NXP Semiconductors74AHC240D,118
Bus Driver, AHC/VHC/H/U/V Series, 1-Func, 8-Bit, Inverted Output, CMOS, PDSO20
Texas InstrumentsSN74AC240NSR
4 24mA 2V~6V 24mA 2 SO-20 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Texas InstrumentsSN74AHCT240NSR
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SO / Buffer, Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-SO
Octal buffer/line driver; inverting; 3-state
Descripciones
Descripciones de Nexperia 74HC240D-Q100,118 suministradas por sus distribuidores.
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-STCMOS Automotive AEC-Q100 20-Pin SO T/R
Bus Driver, HC/UH Series, 2-Func, 4-Bit, Inverted Output, CMOS, PDSO20
Ic, Quad Buffer Rohs Compliant: Yes |Nexperia 74HC240D-Q100,118
74HC240 Tape & Reel (TR) 2010 Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) logic driver 7.8mA 7.8mA 225ns 7.5mm 5V