Murata LQH43CN331K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 330uH 10% 1MHz Ferrite 0.1A 6.8Ohm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Murata LQH43CN331K03L.
element14 APAC
Datasheet2 páginasHace 18 años
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+33.63%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind General Purpose Chip Wirewound 330uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 85mA 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 70mA 15.99Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
TAIYO YUDENCBC2518T331K
Inductor PowerChip Wirewound 330uH 10% 796KHz Ferrite 0.09A 15.99Ohm DCR 1007 T/R
Descripciones
Descripciones de Murata LQH43CN331K03L suministradas por sus distribuidores.
LQH43C Series 1812 330 uH ±10 % 100 mA 6.8 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 1812 330µH ±10% 100mA 6.8Ω 3.6MHz -
INDUCTOR, 330UH, SHIELDED, 0.1A; Inductance: 330µH; Product Range: -; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 6.8ohm; Inductance Toleranc
INDUCTOR, 1812 CASE, 330µH, 10%; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:6.8ohm; DC Current Rating:100mA; Self Resonant Frequency:3.6MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1812; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); DC Current Max:100mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1812; Resistance:6.8ohm; Resonant Frequency:3.6MHz