Murata GRM033R71A822MA01D
Cap Ceramic 0.0082uF 10V X7R 20% Pad SMD 0201 125C T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Murata GRM033R71A822MA01D.
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
Cap Ceramic 0.0082uF 50V X7R 5% SMD 0402 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05B822KB5NNNC
50V 8.2nF X7R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descripciones
Descripciones de Murata GRM033R71A822MA01D suministradas por sus distribuidores.
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0603M/0201
GRM 0201 X7R 8.2NF 10V 20%
CAP, 8200PF, 10V, MLCC, 0201; Capacitance: 8200pF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: GRM Series; Operating Temperature