Multicomp MCMR06X106 JTL
Res General Purpose Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Multicomp MCMR06X106 JTL.
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603FR-0710ML
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-0710ML
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603JR-0710ML
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ3GEYJ106V
Res Thick Film 0603 10M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descripciones
Descripciones de Multicomp MCMR06X106 JTL suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 10 Mohm, 100 Mw, 5%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR06X106 JTL
RES, 10M, 5%, 0.1W, 0603, REEL; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 10Mohm; Product Range: MCMR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ±