Microchip MIC29151-12WU
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Primary Input Voltage: 26V; Output Voltage Fi
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Microchip MIC29151-12WU.
Microchip
Datasheet42 páginasHace 7 años
element14 APAC
Factory Futures
SHENGYU ELECTRONICS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.60%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Projected EOL Date2034-03-10
Country of AssemblyChina
Country of FabricationUnited States of America
Country of OriginChina
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
Componentes relacionados
Analog DevicesLT1963EQ-1.5#PBF
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.21V Min, 20V Max, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 3.3V version
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK T/R
LDO Regulator, 1.5 A, Low Dropout, Fast Transient Response 1.8V version
MCP1827 Series 1.5 A 3.3 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
MCP1827 Series 1.5 A 5 V Fixed Output SMT LDO Regulator - TO-263-6
Descripciones
Descripciones de Microchip MIC29151-12WU suministradas por sus distribuidores.
MIC29151 Series 12 V Fixed Output 1.5 A SMT LDO Voltage Regulator - TO-263-5
MIC29151-12 Tube Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity Transient Voltage voltage regulator linear 350mV 4.59mm 1.5A -40C~125C
LDO, REG, 26VIN, 1.5A, 12V, 5TO263; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.25V; Input Voltage Max: 26V; Fixed Output Voltage Nom.: 12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1.5A; Dropout Voltage Vdo: 350mV; LDO Regulator Case Style: TO-263; No. of Pins: 5Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: 12V 1.5A LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 3 - 168 hours; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Operating Temperature Range: -40°C to +125°C; Output Voltage Nom.: 12V; Primary Input Voltage: 26V