MCC 1.5KE12A-TP
91A 5¦ÌA 16.7V 11.4V 10.2V 12.6V Unidirectional DO-201AE Tvs Rohs
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para MCC 1.5KE12A-TP.
IHS
Datasheet4 páginasHace 18 años
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
15,480
Authorized Distributors
2
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
12 V
12 V
Clamping Voltage
16.7 V
16.7 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
91 A
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
onsemiMPTE-010G
TVS Diode Single Uni-Dir 10V 1.5KW 2-Pin Case 41A-02 Bulk
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 10V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
97.4A 5Ã×A 15.6V 10.5V 9.4V 11.6V Unidirectional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
LittelfuseTPSMC12A
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 10.2V, 16.7V, DO-214AB, RoHS
onsemiMPTE-010
TVS DIODE 10VWM 16.7VC DO201AD;
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=12V VBR(min)=13.3V VC=19.9V@IPP=75.4A SMC
Descripciones
Descripciones de MCC 1.5KE12A-TP suministradas por sus distribuidores.
TVS Diode Single Uni-Dir 10.2V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 10.2V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201AE
1.5KW,12V 5%,UNIDIR, AXIAL TVS