Mean Well XLC-60-H-BN
XLC-60-H-BN MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 9~54V/1.7A with Dimming + More!
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well XLC-60-H-BN.
Master Electronics
Datasheet11 páginasHace 1 años
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-17.18%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descripciones
Descripciones de Mean Well XLC-60-H-BN suministradas por sus distribuidores.
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 60W, H-TYPE, XLC-60 SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60W, Hybrid
LED Driver 60W CP 9-54V .9-1.7A 90-305Vac UL Class P IP67 NFC Dimming
Power Supply; LED; NFC; 60W; 9-54V; 0,9-1,7A; 110-305VAC; 155-431VDC
LED DRIVER, CONSTANT POWER, 60W ROHS COMPLIANT: YES
60W Multiple-Stage Constant Power LED Driver 900mA to 1700mA Select by NFC UL8750 3-in-1 Dimming without Strain Relief
LED-SPS 60W 9-54V 0,9-1,7A 0-10V NFC CP
9~54V 900~1700mA, 1.4 Amps, 60 Watts, Constant Power LED Driver, Class 2, Class II, Selectable by DIP-switch or NFC, 3 in 1 Dimming, 60 Watts