Mean Well RSD-300D-24
300 Watts 24V 12500mA Railway Single Output DC-DC Converter Time-Lag 8A 250V Fuse
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well RSD-300D-24.
Newark
Datasheet10 páginasHace 3 años
Farnell
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+2.19%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
TraceParts
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Mean Well RSD-300D-24 suministradas por sus distribuidores.
57.6-154VDC O/P +24V12.5A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard Low Profile, 300 Watts
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 300W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 300W 24Vout 12.5A 67.2-143Vin DC-DC
DC-DC CONVERTER,24V,12.5A,67.2-143VIN, ENCLOSED, PANEL MOUNT, RAILWAY, RSD SERIES
L-Series Simple Motion Module; 4 Axes (SSCNET III/H)
RSD-300D-24 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 24V/12.5A output + More!
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 24V 12.5A 300W 5-Pin
DC/DC 300W 110Vin - 24Vout Railway Converter, Enclosed
DC/DC-Conv 67,2-143:24V 12,5A 300W
Converter DC/DC; 300W; 24V; 12.5A; 67.2-143VDC
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 300 W, 1 Output, Fixed, 24 V, 12.5 A, Regulated, Enclosed
DC-DC CONVERTER, 24V, 12.5A; Power Supply Applications:ITE & Railway; DC / DC Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:300W; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:12.5A RoHS Compliant: Yes