Mean Well NSD05-48S12
5.04W Regulated Single Output DC-DC Converter 12 Volts @ 0.42 Amps 18-72VDC
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well NSD05-48S12.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Electro Sonic
TME
Component Distributors Inc.
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-10.97%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Murata Power SolutionsNMF0512SC
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SIP
Murata Power SolutionsNMF1212SC
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V SIP SGL / Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SIP
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.083A 1W 5-Pin SIP
Recom PowerRY-1212S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP7 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 12; mA. Out: 84
Descripciones
Descripciones de Mean Well NSD05-48S12 suministradas por sus distribuidores.
O/P +12V0.42A; D/D on board; DC/DC; Open PCB; Open Frame
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 5.04W, Hybrid
NSD05-48S12 MEAN WELL DC-DC 18~72V Input, 12V/0.42A output + More!
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 0.42A 5.04W 5-Pin
12Vdc 0.42A DC/DC Converter On Board Type
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 5.04W 48VIN 12VOUT
DC,Fixed 1 12V 72V 18V 40.6mm*25.4mm*8.3mm
DC/DC 5W 12V Regulated Open Frame
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 5.04 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 420 mA, Regulated, Open Frame