Mean Well MDS15B-05
DC-DC Medical Grade Regulated Converter 15W 5V 3A 18-36Vin 2xMOPP DIP
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well MDS15B-05.
IHS
Datasheet5 páginasHace 3 años
Electro Sonic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-51.22%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descripciones
Descripciones de Mean Well MDS15B-05 suministradas por sus distribuidores.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin 5Vout 3A 15W 2x1 Med Iso Reg
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Medical, 2:1, 15 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 3 A, Regulated, DIP
Dc-Dc Converter, 5V, 3A Rohs Compliant: Yes |Mean Well MDS15B-05
DC-DC CONVERTER, 15W, 18-36VIN, 5VOUT @3.00A, MDS15 SERIES
PLC, 100-240 VAC supply, 6 x 24 VDC inputs, 4 x relay outputs 2 A, 5K steps program + 10K words data memory
DC/DC 15W; 9-18Vin; 24Vout @0.63A,2"*1"
DC/DC-Conv 18-36V 5V 3000mA 15W
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 5 / Output Current 1 A = 3 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 15 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 87 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 4 / MTBF h = 1060000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 12 / Warranty = 3 Years