Mean Well GE24I15-P1J
AC to DC Power Supply Wall Adapter Transformer Single Output 15 Volt 1.6 Amp 24 Watt
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well GE24I15-P1J.
Future Electronics
Datasheet2 páginasHace 10 años
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.99%
Componentes relacionados
Triad MagneticsWSU150-1600
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,1.6A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSU150 SERIES
Triad MagneticsWSU150-1600-R
Triad MagneticsWAU12-2000
WALL PLUG TRANSFORMER 120V, 12VAC, @2A, FOR COMMERCIAL OR INDUSTRIAL USE ONLY
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, EXTERNAL,30W, PSAA SERIES
Descripciones
Descripciones de Mean Well GE24I15-P1J suministradas por sus distribuidores.
AC/DC 24W 15V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 15V, 1.6A, 95-264V, 24W, GE SERIES
15V@1.60A; 2.1*5.5*11/5F/C+/18AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
15Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Adaptor, Ac-Dc, 15V, 1.6A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:24W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:1.6A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:Barrel Plug Center Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE24I15-P1J
Relay module for high continuous currents, with soldered-in relay, contacts (AgSnO): medium to large loads, 1 N/O contact, input voltage 24 V DC, limiting continuous current 10 A, with 2 inputs for manual/automatic
Outputs = 1 / Output Voltage V = 15 / Output Current A = 1.6 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 24 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input / Output Power Type = AC / DC / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 86 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 81 / Width mm = 43 / Height mm = 41