Mean Well GE24I12-P1J
AC to DC Power Supply Wall Adapter Transformer Single Output 12 Volt 2 Amp 24 Watt
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Mean Well GE24I12-P1J.
Sager Power Systems
Datasheet2 páginasHace 10 años
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
Burklin Elektronik
Cadena de suministros
Introduction Date2015-09-16
LTB Date2024-07-31
Componentes relacionados
Triad MagneticsWAU12-2000
WALL PLUG TRANSFORMER 120V, 12VAC, @2A, FOR COMMERCIAL OR INDUSTRIAL USE ONLY
Triad MagneticsWSU120-2000-R
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSU120 SERIES
Triad MagneticsWSU120-2000
30 W, Single Output, 12 VDC@2.50 A Datacom/Industrial International Wallmount AC-DC Power Supply
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,2A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, EXTERNAL,30W, PSAA SERIES
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Descripciones
Descripciones de Mean Well GE24I12-P1J suministradas por sus distribuidores.
AC/DC 24W 12V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 12V, 2A, 95-264V, 24W, GE SERIES
12V@2.00A; 2.1*5.5*11/5F/C+/18AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
12Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Mean Well power supply with Interchangeable AC plugs GE24I12-P1J, 24W, 12V, 2.00A, 2 year warranty, ROHS
Adapter, Ac-Dc, 12V, 2A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:24W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE24I12-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 12 / Output Current A = 2 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 24 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 700 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = Euro Type C (CEE 7/16) Plug / Input Connection Type = US Plug / Input Connection Type = UK Type G (BS1363) Plug / Input Connection Type = AU Plug / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Polarity = + Centre / Cable Length m = 1 / Efficiency % = 86 / Ripple & Noise (V) mV = 120 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 81 / Width mm = 43 / Height mm = 40.5