Littelfuse SMDJ16CA
Tvs Diodes & Esd Suppressors; SMDJ16CA; Littelfuse; 16 V; 26 V; 17.8 V; 18.75 V
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Littelfuse SMDJ16CA.
IHS
Datasheet6 páginasHace 5 años
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Littelfuse SCT
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-12.19%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Philippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMLJ18CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 18V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMDJ18CA
SMDJ Series 18 V 3000 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
LittelfuseSMDJ20CA
Tvs 3Kw 20V 5%bi Do-214Ab Tr13 Rohs/ T&r Rohs Compliant: Yes |Littelfuse SMDJ20CA
LittelfuseSMDJ17CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 17V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 3000W, 20V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Descripciones
Descripciones de Littelfuse SMDJ16CA suministradas por sus distribuidores.
115.4A 3kW 26V 17.8V Bidirectional 16V DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
DIODE, TVS, 16V, 3000W, 5%, BID, SMC; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:16V; Breakdown Voltage Range:17.8V to 19.7V; Clamping Voltage Vc Max:26V; Diode Configuration:Bidirectional; Peak Pulse Current Ippm:115.4A; Diode Case Style:DO-214AB; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3kW; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Power Dissipation Pd:3kW