Littelfuse LFJ600602CID
LFJ60060-2CID - Littelfuse 600V CLASS J BLOCK WITH INDICATION AMP Size: 60, Voltage: 600VAC
Ficha técnica
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Littelfuse LFJ600602CID.
Sager Electronics
Datasheet3 páginasHace 4 años
Datasheet3 páginasHace 6 años
Fuses Unlimited
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-16.67%
Descripciones
Descripciones de Littelfuse LFJ600602CID suministradas por sus distribuidores.
600V Class J Block 60A 2 Pole/ Box |Littelfuse LFJ600602CID
FUSE BLOK CART 600V 60A DIN RAIL
FUSE BLOCK - CLASS J 600VAC ID
LITTELFUSE LFJ60060-2CID Fuse Block, Industrial, 60A, 2 Pole. More details: Fuse Block, Series LFJ, Fuse Type Industrial, Max. Amps 60, Amperage Range 1 to 60, Number of Poles 2, For Fuse Series JTD, JLS, Fuse UL Class J, Fuse Dimensions 3-53/64 In.L x 2-1/4 In.H x 3-13/64 In.W, AC Voltage Rating 600VAC, DC Voltage Rating 600VDC, Fuse Block Design Open, Connector Type Box Lug, Wire Size 14 to 2 AWG, Mounting Style Bolt Down/DIN Rail, Fuse Holder Code J, Length 3.97 In., Width 3.20 In., Features Space Saver with Cover, Standards UL Listed, CE