Littelfuse 16R250GPR
16R Series - 16V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC, 2.5A
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Littelfuse 16R250GPR.
IHS
Datasheet6 páginasHace 11 años
element14 APAC
Littelfuse SCT
Fuses Unlimited
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Littelfuse16R250GU
POLY-FUSE RESETTABLE PTC PTC Resettable Fuse, 16V, 0.022ohm, Through Hole Mount
TE ConnectivityVTP210GF
PTC Resettable Fuse 2.1A(hold) 4.7A(trip) 16VDC 100A 1.5W 5s 0.018Ohm SMD Solder Pad 11.5 X 5.3 X 0.8mm Bag
Littelfuse1812L260/12MR
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 12VDC 100A 0.8W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R
TE ConnectivityMINISMDC260F/13.2-2
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 13.2VDC 100A 1.2W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
Bel Fuse0ZCG0260BF2B
PTC Resettable Fuse 2.6A(hold) 5A(trip) 16VDC 100A 1.3W 5s 0.015Ohm SMD Solder Pad 1812 T/R Automotive
TE ConnectivitySRP175F
PTC Resettable Fuse 1.75A(hold) 3.8A(trip) 15VDC 100A 1.5W 5s 0.05Ohm SMD Solder Pad 12.1 X 5.2 X 1mm
Descripciones
Descripciones de Littelfuse 16R250GPR suministradas por sus distribuidores.
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 0.022ohm, Through Hole Mount
FUSE, PTC RESET, 16V, 2.5A, RADIAL; Hold
PTC 16V POLYFUSE AMMO RADIAL LEADS 2.50A
Fuse, Ptc Reset, 16V, 2.5A, Radial; Product Range:polyfuse 16R Series; Voltage Rating:16Vdc; Holding Current:2.5A; Tripping Current:4.7A; Time To Trip:5S; Fuse Shape:rectangular; Current Rating Max:100A; Lead Spacing:5.1Mm Rohs Compliant: Yes