KYOCERA AVX VC020105T150WP
VC Series 0201 4 VAC / 5.6 VDC 2 A 15.6 V Surface Mount Multilayer Chip Varistor
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KYOCERA AVX VC020105T150WP.
IHS
Datasheet2 páginasHace 4 años
Farnell
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-99.61%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2009-02-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de KYOCERA AVX VC020105T150WP suministradas por sus distribuidores.
TVS Varistor, 4 VAC, 5.6 VDC, 35 V, 0201 [0603 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Var 4VAC/5.6VDC 2A 15.6V 0201 SMD T/R
VARISTOR;CAP 15PF;SMD TRANSIENT VOLTAGE; VOL-RTG 5.6V;MINIATURE MLV
35V 0.01J 15pF@1KHz 5.6V 4V 10V~15.6V 2A 0201 Varistors ROHS
Varistor, 0.01J, Surface Mount
VARISTOR, 0201, 15PF; Series:VC; Peak Energy (10/1000uS):0.01J; Voltage Rating VDC:5.6V; Voltage Rating VAC:4V; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Breakdown Voltage Max:15.6V; Breakover Voltage Min:10V; Capacitance:15pF; Clamping Voltage:35V; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:35V; External Depth:0.3mm; External Length / Height:0.3mm; External Width:0.6mm; Nom Operating Voltage:5.6V; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:0201; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:2A; Suppressor Type:Varistor; Surge Current:1A; Termination Type:SMD; Test Current:1A