KOA Speer SR732BTTD5R10F
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para KOA Speer SR732BTTD5R10F.
IHS
Datasheet3 páginasHace 2 años
KOA Speer SCT
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.65%
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 4.75 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQF5R1V
Res Thick Film 1206 5.1 Ohm 1% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-075R1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 5.1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8RQF4R7V
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de KOA Speer SR732BTTD5R10F suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 1.5969V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
SR73 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 5.1Ohm 0.333W 1/3W
Thick Film Current Sense Resistor, 1206, RoHS
KOA Speer SCT
RESISTOR, 5.1 OHM 1% 1206 0.25W; Power Rating:0.33W; Resistance:5.1ohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:SR73; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Resistor Element Type:Thick Film; Voltage, Rating:1.81V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Case Style:1206; External Length / Height:3.2mm; Temp, Coeff, +:100ppm/°C; Temp, Coeff, -:100ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating, DC:1.81V; External Depth:0.6mm; Temp, Op. Max:150°C; Temp, Op. Min:-55°C; Width, External:1.6mm