JAE Electronics FI-RE41HL
FFC/FPC Connector, 41 Contact(s), 1 Row(s), Male, 0.02 inch Pitch, Crimp Terminal, Mechanical Lock, Plug
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para JAE Electronics FI-RE41HL.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet15 páginasHace 12 años
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.95%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity2023344-3
Conn LCEDI PL 40 POS 0.5mm Solder RA Cable Mount 40 Terminal 1 Port
TE Connectivity2023344-2
Conn LCEDI PL 30 POS 0.5mm Solder RA Cable Mount 30 Terminal 1 Port
FFC and FPC Connectors; MOLEX; 502250-3591; Gold; Surface Mount; 200 mA; 35
Board Connector, 50 Contact(S), 2 Row(S), Female, Straight, 0.02 Inch Pitch, Surface Mount
Mezzanine Connector, Header, 0.5 mm, 2 Rows, 40 Contacts, Surface Mount, Brass
RIGHT ANGLE SURFACE MOUNT MEMORY CARD CONNECTOR, WITH SOLDER TERMINATION
Descripciones
Descripciones de JAE Electronics FI-RE41HL suministradas por sus distribuidores.
FI-R SERIES, HOUSING, CRIMP,#36,#32,#30 AWG, COPPER ALLOY
Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Latch Lock,Plug 1 41pin Blade Pin
HOUSING, CRIMP, LVDS, 41WAY; Pitch Spacing:0.5mm; No. of Contacts:41Contacts; Gender:Plug; Product Range:-; Contact Termination Type:Crimp; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Tin Plated Contacts; Contact Material:Copper;
HOUSING, CRIMP, LVDS, 41WAY; Connector Type:Wire-to-Board; Ways, No. of:41; Lead Spacing:0.5mm; Termination Method:Crimp; Contact Material:Copper Alloy; Series:FI; Contact Plating:Tin; Rows, No. of:1; Current Rating:1A; Insulation Resistance:100Mohm; Resistance, Contact:40mohm; Wire Size, AWG Max:28AWG; Wire Size, AWG Min:32AWG