Infineon IPW60R190E6FKSA1
Trans MOSFET N-CH 650V 20.2A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
EOL
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon IPW60R190E6FKSA1.
IHS
Datasheet17 páginasHace 8 años
Newark
_legacy Avnet
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-15.63%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
Footprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-05-06
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-09-30
LTD Date2027-03-31
Componentes relacionados
MOSFET N-CH 600V 21A TO-247 / Trans MOSFET N-CH 650V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 23.8 A, 0.14 ohm, TO-247, Through Hole
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 23.8 A, 160 mOhm, TO-247, 3 Pins, Through Hole
STMicroelectronicsSTW33N60M2
N-channel 600 V, 0.108 Ohm typ., 26 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-247 package
STMicroelectronicsSTW28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-247 package
STMicroelectronicsSTW24N60M2
N-channel 600 V, 0.168 Ohm typ., 18 A MDmesh M2 Power MOSFET in TO-247 package
Descripciones
Descripciones de Infineon IPW60R190E6FKSA1 suministradas por sus distribuidores.
Power Field-Effect Transistor, 20.2A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Infineon SCT
Mosfet, N-Ch, 600V, 20.2A, To-247-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20.2A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.17Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPW60R190E6FKSA1
CoolMOS™ E6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The offered devices provide all benefits of a fast switching SJ MOSFET while not sacrificing ease-of-use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ E6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ E6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3